Tyskland.
Märkt:Heinrich
Villeroy & Boch
Galerie der Schönen
Galleria Ceramica
Porzellan - Bon China
Helene Sedlmayr
Anno 1831
lim. Edition 1981
Mått: 10,5 x 9,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
------------------------
Miniature Portrait "Helene Sedlmayr" Porcelain.
Germany.
Tagged: Heinrich
Villeroy & Boch
Galerie der Schönen
Galleria Ceramica
Porzellan - Bon China
Helene Sedlmayr
Anno 1831
Lim. Edition 1981
Dimensions: 10.5 x 9.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks.