Märkt: Thomas Stengods, Nittsjö 7030, Hand-Made in Sweden.
Höjd: 24,5 cm
Konditionsrapport: Limrester / eventuell lagning enligt bilder, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Thomas Hellström Nittsjö Vase
Marked: Thomas Stengods, Nittsjö 7030, Hand-Made in Sweden.
Height: 24.5 cm
Condition report: Glue residue / possible a repair, Minor age-based wear, no other remarks.