Gårdsplan.
Signerad: G.Ruda
Mått på duk: 106 x 86 cm
Konditionsrapport: Ställvis krackelyr, Åldersbaserat slitage, mindre färgbortfall, Slitage på ram, inga övriga anmärkningar.
Gunnar Ruda 1887-1948 Oil on canvas
Courtyard.
Signed: G.Ruda
Dimensions of canvas: 106 x 86 cm
Condition report: Craquelure, Age-based wear, Minor color loss, Wear on frame, No other remarks.
850 SEK | 2018-05-04 14:33 |
800 SEK | 2018-05-17 22:11 |
100 SEK | Startpris |