Tillverkad av terrakotta, Österrike.
I form av en kulstötande människa.
Märkt: Goldscheider 2698
Höjd: 34 cm
Längd c.a: 25 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre färgsläpp, inga övriga anmärkningar.
Goldscheider Figurine Vienna from the 20th century.
Made of terracotta, Austria.
In the form of a shot put human.
Marked: Goldscheider 2698
Height: 34 cm
Length c.a: 25 cm
Condition report: Minor age-based wear, Minor color loss, no other remarks.
100 SEK | 2018-05-22 18:31 |
100 SEK | Startpris |