Tillverkade mellan år 1947-1950.
Stämplade: Borgila, Stockholm.
Längd: 20,5 cm
Total vikt c.a: 270 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Erik Fleming Atelier Borgila 6 table knives
Manufactured between 1947-1950.
Stamped: Borgila, Stockholm.
Length: 20.5 cm
Total weight c.a: 270 grams
Condition report: Smaller scratches & age-based wear, No other remarks.
700 SEK | 2018-07-17 12:58 |
650 SEK | 2018-07-29 20:18 |
100 SEK | Startpris |