Med 5 briljantslipade diamanter om totalt 0,08ct.
Tillverkad av: Guldvaruaktiebolaget G.Dahlgren & C.o år: 1971.
Tillverkad av vitt 18k Guld.
Stämplad.
Inre diametermått: 18mm
Total vikt: 3,3 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, inga övriga anmärkningar.
Ring 18K with brilliant cut diamonds
With 5 brilliant cut diamonds totaling 0.08ct.
Manufactured by: Guldvaruaktiebolaget G.Dahlgren & C.o Year: 1971.
Made of white 18k gold.
Stamped.
Internal diameter: 18mm
Total weight: 3.3 grams
Condition report: Smaller scratches & Use wear, no other remarks.
750 SEK | 2018-07-17 12:58 |
700 SEK | 2018-07-31 18:27 |
600 SEK | 2018-07-27 21:40 |
500 SEK | 2018-07-24 20:52 |
100 SEK | Startpris |