Tillverkad av: Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Stämplad år: 1945
Besatt med en mindre odlad pärla.
Rikligt graverad dekor.
Höjd: 63 mm
Bredd: 40 mm
Total vikt: 9,3 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, inga övriga anmärkningar.
Brooch 18K Gold 1945
Manufactured by: Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Stamped Year: 1945
With a small cultured pearl.
Richly engraved decor.
Height: 63 mm
Width: 40 mm
Total weight: 9.3 grams
Condition report: Smaller scratches & use wear, no other remarks.
1 700 SEK | 2018-07-26 05:25 |
1 600 SEK | 2018-07-22 14:59 |
1 100 SEK | 2018-07-19 15:43 |
100 SEK | Startpris |