Signerad med blyerts: K.A Pehrson 90
Provtryck.
Proveniens: Arvskifte från konstnären Karl Axel Pehrson till nuvarande ägare.
Totalmått: 79 x 60 cm
Löst blad / Saknar ram.
Konditionsrapport: Hanteringsveck i papper (dock utanför framtida passepartout) Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Karl Axel Pehrson 1921-2005 Color lithography
Signed with pencil: K.A Pehrson 90
Test print.
Provenance: Heritage from the artist Karl Axel Pehrson to the present owner.
Total dimensions: 79 x 60 cm
Loose paper / missing frame.
Condition report: Handling folds in paper (though outside of the future passepartout) Minor age-based wear, no other remarks.
600 SEK | 2018-08-02 12:54 |
550 SEK | 2018-07-09 19:02 |
250 SEK | 2018-07-22 15:23 |
100 SEK | Start price |