"Storforsen"
Signerad: O.Bonnier
Numrerad: 160/160.
Tryckt på arches-papper.
Proveniens: Arvskifte från konstnären Karl Axel Pehrson till nuvarande ägare.
Totalmått: 57,5 x 38 cm
Löst blad / Saknar ram.
Konditionsrapport: Inga anmärkningar.
Olle Bonniér 1928-2016 Silk screen
"Storforsen"
Signed: O.Bonnier
Numbered: 160/160.
Printed on Arches paper.
Provenance: Heritage from the artist Karl Axel Pehrson to the present owner.
Total dimensions: 57.5 x 38 cm
Loose paper / missing frame.
Condition report: No remarks.
550 SEK | 2018-07-10 12:09 |
500 SEK | 2018-07-27 18:38 |
100 SEK | Startpris |