"Päron"
Signerad med blyerts: Philip von Schantz-82
P.T.
Proveniens: Arvskifte från konstnären Karl Axel Pehrson till nuvarande ägare.
Totalmått: 35,5 x 31 cm
Löst blad / saknar ram
Konditionsrapport: Fläckar / nötningar (Dock utanför framtida passepartout) mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Philip von Schantz 1928-1998 Color lithography
"Pear"
Signed with pencil: Philip von Schantz-82
P. T.
Provenance: Heritage from the artist Karl Axel Pehrson to the present owner.
Total dimensions: 35.5 x 31 cm
Loose paper / missing frame
Conditional Report: Stains / Abrasions (Outside the Future Passout) Minor age-based wear, no other remarks.
750 SEK | 2018-08-03 17:15 |
700 SEK | 2018-07-20 23:39 |
650 SEK | 2018-07-10 15:06 |
100 SEK | Startpris |