Signerad av alla nämnda konstnärer.
Motiv av en samisk trolltrumma.
Totalmått: 61 x 45,5 cm
Löst blad / Saknar ram
Konditionsrapport: Mindre hanteringsveck i papper, inga övriga anmärkningar.
Offset print Lars Pirak, Bengt Lindström, Lars J: son Nutti from the 20th century.
Signed by all the mentioned artists.
Motif of a Sami spell drum.
Total dimensions: 61 x 45.5 cm
Loose paper / missing frame
Conditional Report: Minor handling folds in paper, no other remarks.
600 SEK | 2018-08-30 06:05 |
550 SEK | 2018-08-09 15:37 |
400 SEK | 2018-08-25 23:38 |
300 SEK | 2018-08-23 09:36 |
100 SEK | Startpris |