Keramiker född: 1931
Tillverkad av glaserat stengods.
Märkt: Lisa L, K-Studion Gustavsberg.
Höjd: 46 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Lisa Larson "Woman with Child" Sculpture from the 20th century.
Artist born: 1931
Made of glazed stoneware.
Marked: Lisa L, K-Studion Gustavsberg.
Height: 46 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
1 700 SEK | 2018-09-28 16:05 |
1 600 SEK | 2018-09-28 12:37 |
1 500 SEK | 2018-09-13 12:45 |
100 SEK | Startpris |