Pipställ med totalt 6st långpipor troligtvis tillverkat under 1900-talets början.
Hörnpipställ med utdragslåda.
2 av piporna med detaljer tillverkade av silver, med stämplar.
Levereras med en del övrigt tillbehör som tändsticksaskar.
Varierande längd på pipor: 53-85 cm
Höjd pipställ: 62 cm
Konditionsrapport: Bruksslitage, åldersbaserat slitage, lösa delar, saknade delar, färgsläpp, inga övriga anmärkningar.
Mer bilder & information kan skickas på förfrågan.
Pipe stand with pipes.
With a total of 6 long pipes probably made during the beginning of the 20th century.
Corner pipe stand with pull-out box.
2 of the pipes with details made of silver, with stamps.
Comes with some other accessories like matchboxes.
Varying length of pipes: 53-85 cm
Height of pipe stand: 62 cm
Condition report: Use wear, age-based wear, loose parts, missing parts, color loss, no other remarks.
More pictures & information can be sent on request.
1 100 SEK | 2018-09-14 17:57 |
1 000 SEK | 2018-09-23 22:01 |
600 SEK | 2018-09-22 17:51 |
100 SEK | Startpris |