Graverad dekor med motiv av blommor & växtlighet.
Tillverkad av: Hallbergs Guldsmeds Ab C G, Stockholm 1941.
Stämplad: 18K
Höjd: 56 mm
Bredd: 31 mm
Vikt: 5,2 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & åldersbaserat slitage, graverat personligt årtal, inga övriga anmärkningar.
Necklace Pendant Cross 18K Gold
Engraved decor with motifs of flowers & vegetation.
Manufactured by: Hallbergs Guldsmeds Ab C G, Stockholm 1941.
Stamped: 18K
Height: 56 mm
Width: 31 mm
Weight: 5.2 grams
Condition report: Smaller scratches & age-based wear, engraved personal year, no other remarks.
1 000 SEK | 2018-09-25 07:41 |
950 SEK | 2018-09-06 18:05 |
600 SEK | 2018-09-20 05:41 |
100 SEK | Startpris |