Tillverkad av: Juvelfabriken Ab, Stockholm 1947.
Stämplad: 18K
Höjd: 38 mm
Bredd: 39 mm
Vikt: 4,1 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Brooch 18K Gold from the 20th century.
Manufactured by: Juvelfabriken Ab, Stockholm 1947.
Stamped: 18K
Height: 38 mm
Width: 39 mm
Weight: 4.1 grams
Condition report: Smaller scratches & age-based wear, no other remarks
850 SEK | 2018-09-06 18:38 |
800 SEK | 2018-09-25 07:34 |
100 SEK | Startpris |