Med 5 briljantslipade diamanter om totalt 0,08ct.
Tillverkad av: Guldvaruaktiebolaget G.Dahlgren & C.o år: 1971.
Tillverkad av vitt 18k Guld.
Stämplad.
Inre diametermått: 18mm
Total vikt: 3,3 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, inga övriga anmärkningar.
Ring 18K with brilliant cut diamonds
With 5 brilliant cut diamonds totaling 0.08ct.
Manufactured by: Guldvaruaktiebolaget G.Dahlgren & C.o Year: 1971.
Made of white 18k gold.
Stamped.
Internal diameter: 18mm
Total weight: 3.3 grams
Condition report: Smaller scratches & Use wear, no other remarks.
1 200 SEK | 2018-09-28 16:07 |
1 100 SEK | 2018-09-10 22:43 |
100 SEK | Startpris |