Med same-motiv av bland annat renar.
Märkt: Handarbete Jokkmokks Tenn SWÅ, H10, BS.
Total längd: 18,5 cm
Höjd / länk: 21 mm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Åldersbaserat slitage, Mindre rostbildning, inga övriga anmärkningar.
Sigurd Åhman Bracelet Jokkmokks Tenn from the 20th century.
With Sami motive of, among other things, reindeers.
Marked: Handarbete Jokkmokks Tenn SWÅ, H10, BS.
Total Length: 18.5 cm
Height / link: 21 mm
Condition report: Minor use wear, Age-based wear, Smaller rust formation, No other remarks.
100 SEK | 2018-09-10 22:43 |
100 SEK | Startpris |