Guldfynd Ab, Importstämplad.
besatt med 10 briljantslipade diamanter om totalt c.a 0,06 ct.
Tillverkad av rött & vitt guld.
Inre diametermått: 18,5 mm
Total vikt: 2,8 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Ring 18K Gold with brilliant cut diamonds from the 20th century.
Guldfynd Ab, Import stamped.
With 10 brilliant cut diamonds of a total about 0.06 ct.
Made of red & white gold.
Internal diameter: 18.5 mm
Total weight: 2.8 grams
Condition report: Smaller scratches & age-based wear, no other remarks.
550 SEK | 2018-09-11 18:20 |
500 SEK | 2018-09-25 03:17 |
100 SEK | Startpris |