Formgivare född: 1931
Tillverkad av glaserat stengods.
Märkt med etikett: Gustavsberg Sweden
Diametermått: 19,5 cm
Höjd c.a: 13 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Mindre obetydliga nagg på kanter, inga övriga anmärkningar.
Lisa Larson Bowl "Guldknopp" from the 20th century.
Designer born: 1931
Made of glazed stoneware.
Tagged with label: Gustavsberg Sweden
Diameter: 19.5 cm
Height approx. 13 cm
Condition report: Minor age-based wear, Minor insignificant chips on edges, No other remarks.
500 SEK | 2018-09-15 19:04 |
450 SEK | 2018-09-10 21:27 |
100 SEK | Startpris |