Silverbestick tillverkade av: Mema Guld & Silver Ab, Lidköping på 1970-talet.
Renhetsgrad silver 830/1000.
Bestående av:
12 Smörgåsgafflar, Längd: 15,5 cm
12 Smörgåsknivar, Längd: 17,4 cm
4 Bordsskedar, Längd: 17,5 cm
1 Sillgaffel, Längd: 15 cm
Konditionsrapport: Mindre repor, Inga övriga anmärkningar.
Silver cutlery "Finnmyrten" from the 20th century (29 parts)
Silverware made by: Mema Gold & Silver Ab, Lidköping in the 1970s.
Purity silver 830/1000.
Consisting of:
12 Forks, Length: 15.5 cm
12 Knives, Length: 17.4 cm
4 Spoons, Length: 17.5 cm
1 Sill fork, Length: 15 cm
Condition report: Smaller scratches, No other remarks.
5 200 SEK | 2018-12-28 15:48 |
5 000 SEK | 2018-12-28 16:13 |
3 800 SEK | 2018-12-28 15:38 |
2 800 SEK | 2018-12-28 15:29 |
2 400 SEK | 2018-12-08 15:03 |
1 000 SEK | 2018-12-15 20:06 |
100 SEK | Startpris |