Bestående av fyra skedar, fyra äggkoppar & en ställning.
Samtliga tillverkade av pläterat silver.
Total höjd: 23 cm
Höjd äggkoppar: 7 cm
Längd skedar: 12,5 cm
Total vikt: 448 gram
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Repor, Mindre märken, inga övriga anmärkningar.
Egg cups & spoons with base made of electroplated silver from the 20th century.
Comprising four spoons, four egg cups & a stand.
Total height: 23 cm
Height of egg cups: 7 cm
Length spoons: 12.5 cm
Total weight: 448 grams
Condition Report: Smaller Age-Based wear, Scratches, Minor marks, No Other Remarks.
1 600 SEK | 2018-12-26 22:12 |
1 500 SEK | 2018-12-11 17:36 |
350 SEK | 2018-12-17 14:03 |
100 SEK | Startpris |