Tillverkad av: BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB, Köping 1970.
Besatt med en slipad bergskristall om c.a 2 ct.
Inre diametermått: 16 mm
Vikt: 2,24 gram
Konditionsrapport: Mindre deformering, Mindre obetydligt bruksslitage, inga övriga anmärkningar.
Ring 18k Gold.
Manufactured by: BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB, Köping 1970.
With a cut rock crystal of about 2 ct.
Internal diameter: 16 mm
Weight: 2.24 grams
Condition report: Minor deformation, Minor insignificant use wear, No other remarks.
800 SEK | 2018-12-26 10:57 |
750 SEK | 2018-12-12 12:44 |
450 SEK | 2018-12-16 19:43 |
300 SEK | 2018-12-16 17:11 |
100 SEK | Startpris |