Tillverkad av: Kjellins Aktiebolag, Umeå 1955.
Besatt med en stor slipad bergskristall.
Inre diametermått: 16 mm
Vikt: 4,24 gram
Höjd kristall: 11 mm
Konditionsrapport: Mindre repor & obetydligt bruksslitage, Mindre märke på kristall, inga övriga anmärkningar.
Ring 18K Gold with rock crystal.
Manufactured by: Kjellins Aktiebolag, Umeå 1955.
With a large rock crystal.
Internal diameter: 16 mm
Weight: 4.24 grams
Height of crystal: 11 mm
Condition report: Smaller scratches & insignificant use wear, Minor damage on crystal, No other remarks.
1 100 SEK | 2018-12-12 12:44 |
1 000 SEK | 2018-12-28 16:24 |
450 SEK | 2018-12-16 17:14 |
100 SEK | Startpris |