Stämplad: P.Sarpaneva, Finland, 830H, T7.
Diametermått: 30 mm
Total längd: 36 mm
Inre diametermått c.a: 18 mm (Justerbar)
Vikt: 22,05 gram
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Sten känns något lös, mindre deformering, inga övriga anmärkningar.
Pentti Sarpaneva Ring Silver Finland 1972
Stamped: P. Sarpaneva, Finland, 830H, T7.
Diameter: 30 mm
Total Length: 36 mm
Internal diameter: approx. 18 mm (Adjustable)
Weight: 22.05 grams
Condition report: Minor use wear, The stone feels slightly loose, Minor deformation, no other remarks.
450 SEK | 2018-12-12 12:44 |
400 SEK | 2018-12-26 19:34 |
150 SEK | 2018-12-22 19:09 |
100 SEK | Startpris |