Tillverkad av: Guldvaruhuset Aktiebolag 1959, Stockholm.
Stämplad: 18K
Med skruvsystem.
Total längd: 17 mm
Diametermått: 9 mm
Vikt: 1,56 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, inga övriga anmärkningar.
A pair of earrings 18k Gold with cultured pearls.
Manufactured by: Guldvaruhuset Aktiebolag 1959, Stockholm.
Stamped: 18K
With screw system.
Total Length: 17 mm
Diameter: 9 mm
Weight: 1.56 grams
Condition report: Smaller scratches & use wear, no other remarks.
550 SEK | 2018-12-12 12:45 |
500 SEK | 2018-12-28 11:15 |
100 SEK | Start price |