Italiensk landskapsmålning, Italien.
Otydligt signerad / Oidentifierad konstnär.
Troligtvis målad under 1800-talets andra hälft.
Mått på pannå: 24,5 x 15 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Mindre färgsläpp, krackelyr & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Unknown Artist Oil on board.
Italian landscape painting, Italy.
Unclear signature / Unidentified artist.
Probably painted in the second half of the 19th century.
Size of board: 24.5 x 15 cm
Condition: Wear on frame, Smaller color loss, Craquelure & age-based wear, no other remarks.
400 SEK | 2019-01-07 20:50 |
350 SEK | 2019-01-27 20:06 |
100 SEK | Startpris |