Porträtt.
Olja på papper fäst på pannå.
Signerad: H H Nordwall
Mått bildyta: 46 x 36 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Hildur Halleborg Nordwall 1894-1984 Oil on paper
Portrait.
Oil on paper attached to wooden board.
Signed: H H Nordwall
Dimensions: 46 x 36 cm
Condition: Wear on frame, Minor age-based wear, no other remarks.
1 100 SEK | 2019-02-01 16:48 |
1 000 SEK | 2019-02-01 16:47 |
750 SEK | 2019-01-10 13:29 |
100 SEK | Startpris |