Spanien.
Porträtt.
Signerad: Anglada
Mått på duk: 41 x 33 cm
Konditionsrapport: Krackelering, Mindre färgsläpp & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Luis Anglada Pinto 1873-1946 Oil on canvas
Spain.
Portrait.
Signed: Anglada
Size of canvas: 41 x 33 cm
Condition report: Craquelure, Smaller color loss & age-based wear, no other remarks.
2 200 SEK | 2019-03-05 16:58 |
2 000 SEK | 2019-03-22 21:00 |
100 SEK | Startpris |