"Vegetativ"
Monogramsignerad.
Signerad a tergo: Gerd Nordenskjöld
Daterad: 1967
Mått på duk: 55 x 50 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Gerd Nordenskjöld 1913-1999 Oil on canvas
"Vegetative"
Monogram Signed.
Signed a tergo: Gerd Nordenskjöld
Dated: 1967
Size of canvas: 55 x 50 cm
Condition: Minor wear on frame, Minor age-based wear, no other remarks.
1 200 SEK | 2019-04-09 15:58 |
1 100 SEK | 2019-04-19 19:06 |
100 SEK | Startpris |