Komposition.
Signerad: K.Engman
Daterad: 1955
Mått bildyta: 71 x 41 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Klas Engman 1905-1977 Pastel on paper
Composition.
Signed: K.Engman
Dated: 1955
Dimensions of image area: 71 x 41 cm
Condition: Wear on frame, Minor age-based wear, No other remarks.
1 700 SEK | 2019-05-31 16:07 |
1 600 SEK | 2019-05-31 09:30 |
650 SEK | 2019-05-05 19:33 |
250 SEK | 2019-05-20 22:30 |
100 SEK | Startpris |