Landskapsmotiv.
Signerad: Olof.W Nilsson.
Daterad: 1947
Olja på duk uppfodrad på pannå.
Mått på pannå: 122 x 92 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage & minimala färgsläpp, inga övriga anmärkningar.
Olof Walfrid Nilsson 1868-1956 Oil on canvas
Landscape Design.
Signed: Olof.W Nilsson.
Dated: 1947
Oil on canvas mounted on wooden board.
Dimensions of board: 122 x 92 cm
Condition: Minor wear on frame, Minor age-based wear & minimal color loss, no other remarks.
2 600 SEK | 2019-05-30 21:51 |
2 400 SEK | 2019-04-24 11:36 |
1 500 SEK | 2019-05-24 22:03 |
250 SEK | 2019-05-20 20:50 |
100 SEK | Startpris |