"Cormorant Fishing at Nagara River"
Tangyu Asada 1899-1984, Japan.
Signerad & stämplad.
Mått bildyta: 38 x 26 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Tangyu Asada 1899-1984 Woodblock print
Signed & stamped.
Dimensions of image area: 38 x 26 cm
Conditional report: Minor wear on frame, Minor age-based wear, No other remarks.
800 SEK | 2019-06-28 16:07 |
750 SEK | 2019-06-19 13:03 |
700 SEK | 2019-06-28 13:39 |
500 SEK | 2019-06-27 23:48 |
150 SEK | 2019-06-27 13:48 |
100 SEK | Startpris |