Färgetsning med carborundum.
Signerad med blyerts: Clavé
Numrerad: 95/99
Mått bildyta: 76 x 56 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Antoni Clave 1913-2005 Carborundum etching
Signed with pencil: Clavé
Numbered: 95/99
Dimensions of image area: 76 x 56 cm
Conditional report: Wear on frame, Minor age-based wear, No other remarks.
1 700 SEK | 2019-06-28 10:52 |
1 600 SEK | 2019-06-28 16:22 |
1 300 SEK | 2019-06-19 13:03 |
700 SEK | 2019-06-20 17:00 |
100 SEK | Startpris |