Landskapsmotiv.
Signerad: Rosen
Möjligtvis daterad 1936.
Mått på duk: 100 x 81 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre färgsläpp & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Kjell Rosen 1909-1982 Oil on canvas
Landscape Design.
Signed: Rosen
Possibly dated 1936.
Size of canvas: 100 x 81 cm
Condition: Minor wear on frame, Smaller color loss & age-based wear, No other remarks.
4 200 SEK | 2019-07-26 09:45 |
4 000 SEK | 2019-07-26 16:11 |
2 800 SEK | 2019-07-26 16:10 |
1 300 SEK | 2019-07-01 11:17 |
750 SEK | 2019-07-21 16:43 |
500 SEK | 2019-07-15 19:06 |
100 SEK | Startpris |