Skolbarn.
Monogramsignerad: BH
Olja på duk uppfodrad på pannå.
Mått på pannå: 33,5 x 27,5 cm
Konditionsrapport: Mindre färgsläpp & åldersbaserat slitage, Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Berta Hansson 1910-1994 Oil on canvas
Schoolchildren.
Monogram signed: BH
Oil on canvas mounted on board.
Size of wooden board: 33.5 x 27.5 cm
Condition report: Minor color loss & age-based wear, Frame wear, No other remarks.
16 000 SEK | 2019-09-27 16:07 |
15 500 SEK | 2019-09-27 16:09 |
13 500 SEK | 2019-09-27 16:03 |
10 500 SEK | 2019-09-27 15:47 |
8 600 SEK | 2019-09-27 15:40 |
7 200 SEK | 2019-09-26 13:28 |
5 400 SEK | 2019-09-25 20:56 |
4 800 SEK | 2019-09-09 14:04 |
4 600 SEK | 2019-09-17 22:00 |
3 000 SEK | 2019-09-17 22:00 |
800 SEK | 2019-09-17 12:17 |
100 SEK | Startpris |