Henri Mauduit 1917-2007, Frankrike.
"Lilas Sauvage"
Signerad: Mauduit
Daterad: 1977
Mått på duk: 92 x 73 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydligt slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Henri Mauduit 1917-2007 Oil on canvas
Henri Mauduit 1917-2007, France.
"Purple Sauvage"
Signed: Mauduit
Dated: 1977
Dimensions of canvas: 92 x 73 cm
Condition report: Minor wear on frame, No other remarks.
2 000 SEK | 2019-09-27 13:48 |
1 900 SEK | 2019-08-28 09:57 |
1 600 SEK | 2019-09-27 08:05 |
600 SEK | 2019-09-25 08:49 |
400 SEK | 2019-09-24 07:11 |
100 SEK | Startpris |