"Hom'mère III - L'Ergonaute"
Utförd omkring år 1976.
Signerad med blyerts
Numrerad: 59/100
Tryckt på japan-papper.
Plåtmått: 37 x 50 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Roberto Matta 1911-2002 Color etching
"Hom'mère III - L'Ergonaute"
Made around year 1976.
Signed with pencil
Numbered: 59/100
Printed on Japon paper.
Plate dimensions: 37 x 50 cm
Condition: Wear on frame, no other remarks
1 900 SEK | 2019-11-26 18:51 |
1 800 SEK | 2019-11-28 10:37 |
1 600 SEK | 2019-11-26 18:48 |
1 300 SEK | 2019-11-24 11:35 |
950 SEK | 2019-10-28 13:45 |
100 SEK | Startpris |