Kvinnoansikte
Färgetsning med carborundum
Signerad: Ulrica HV
Numrerad: 86/100
Mått bildyta: 51 x 68 cm
Löst blad / Saknar ram
Ulrica Hydman Vallien 1938-2018 Color Etching 20th century
Face of a woman
Carborundum etching
Signed: Ulrica HV
Numbered: 86/100
Dimensions image area: 51 x 68 cm
Loose paper / Missing frame
Condition report: No remarks
2 200 SEK | 2020-03-26 14:30 |
2 000 SEK | 2020-03-25 13:17 |
1 900 SEK | 2020-03-06 09:48 |
600 SEK | 2020-03-17 15:50 |
500 SEK | 2020-03-16 22:59 |
150 SEK | 2020-03-16 21:15 |
100 SEK | Startpris |