"Gunlög gratulerar morfar"
Osignerad.
Utförd år: 1913
Plåtmått: 30 x 22,5 cm
Löst blad / Saknar ram
Konditionsrapport: Fuktfläck i övre delen (Utanför framtida passepartout) Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Carl Larsson 1853-1919 Etching
"Gunlög congratulates grandpa"
Unsigned.
Made year: 1913
Plate dimensions: 30 x 22.5 cm
Loose paper / Missing frame
Condition: Moisture stain in the upper part (Outside future passepartout) Minor age-based wear, No other remarks.
900 SEK | 2020-04-29 17:12 |
850 SEK | 2020-03-23 11:28 |
250 SEK | 2020-04-22 20:08 |
100 SEK | Startpris |