Samepojke med hund & renar.
Akvarell & Gouache på papper.
Signerad: J Tirén
Mått bildyta: 54 x 37 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Johan Tiren 1853-1911 Watercolor on paper
Sami boy with dog & reindeers.
Watercolor & Gouache on paper.
Signed: J Tirén
Dimensions image area: 54 x 37 cm
Condition report: Wear on frame, No other remarks.
52 000 SEK | 2020-05-13 12:28 |
50 000 SEK | 2020-05-27 19:53 |
36 000 SEK | 2020-05-23 16:35 |
100 SEK | Start price |