Hästar & hundar i stallet.
Till synes osignerad.
A tergo, proveniens: Hjelmstierna
Stämplad.
Ej examinerad ur ram.
Mått bildyta: 16,5 x 11,5 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Veckad kant på papperet nedre vänstra hörn, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Märta Ameen 1871-1940 Mixed technique on paper
Horses & dogs in the stable.
Unsigned.
A tergo, provenance: Hjelmstierna Family
Stamped.
Not examined out of frame.
Dimensions of image area: 16.5 x 11.5 cm
Condition Report: Wear on frame, Folded edge on paper lower left corner, Minor age-based wear, No other remarks.
550 SEK | 2020-06-02 14:32 |
500 SEK | 2020-06-29 15:01 |
100 SEK | Start price |