Landskapsskiss.
Utförd omkring år 1907, Troligen motiv från Vaxholmstrakten.
Intygad a tergo av: Thora Dardel Hamilton 1899-1995.
Monogramsignerad: NvD
Mått bildyta: 26 x 18 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Nils Von Dardel 1888-1943 Oil on panel
Landscape Sketch.
Performed around 1907, Probably motif from the Vaxholm district.
Certified a tergo by: Thora Dardel Hamilton 1899-1995.
Monogram signed: NvD
Dimensions image area: 26 x 18 cm
Condition report: Minor wear on frame, Minor marks & age-based wear, No other remarks.
8 400 SEK | 2020-07-02 15:03 |
8 200 SEK | 2020-07-02 15:03 |
7 400 SEK | 2020-07-02 15:01 |
6 200 SEK | 2020-07-02 14:28 |
6 000 SEK | 2020-07-02 14:24 |
5 000 SEK | 2020-06-23 21:28 |
4 800 SEK | 2020-06-02 13:48 |
3 800 SEK | 2020-06-23 19:38 |
3 000 SEK | 2020-06-23 19:14 |
100 SEK | Start price |