Samiskt porträtt
Signerad: Einar Wallquist
Daterad: 1975
Mått bildyta: 24 x 30,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre skador på ram, inga övriga anmärkningar
Einar Wallquist 1896-1985 Pencil on paper
Sami portrait
Signed: Einar Wallquist
Dated: 1975
Dimensions image area: 24 x 30.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor wear on frame, no other remarks
250 SEK | 2020-09-03 11:29 |
200 SEK | 2020-09-02 14:01 |
100 SEK | 2020-08-05 08:56 |
100 SEK | Start price |