Kopia efter George Morland
Motiv föreställande hästar och människor i stall
Otydligt signerad
Mått på duk: 64 x 48 cm
Konditionsrapport: Lös i inramning, mindre färgsläpp, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
George Morland 1763-1804 (After) Oil on canvas
Copy after George Morland
Motifs depicting horses and people in stable
Unclear signature
Dimensions of canvas: 64 x 48 cm
Condition report: Loose in framing, minor color drop, age-based wear, no other remarks
1 000 SEK | 2020-10-01 15:13 |
950 SEK | 2020-09-22 11:59 |
750 SEK | 2020-09-10 16:13 |
100 SEK | Startpris |