"Peintre devant son Chevalet"
Ur: "Le Chef-d'Oeuvre inconnu"
Signerad med bläck: Picasso
Numrerad: 99/99
Mått på bildyta: 28 x 19.5 cm
Konditionsrapport: Mindre gulnad, signatur och numrering något bleknade, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Pablo Picasso 1881-1973 Etching
"Peintre devant son Chevalet"
From: "Le Chef-d'Oeuvre inconnu"
Signed in ink: Picasso
Numbered: 99/99
Dimensions of image area: 28 x 19.5 cm
Condition report: Minor yellowing of the paper, signature and numbering slightly faded, minor age-based wear, no other remarks.
26 000 SEK | 2020-11-26 15:10 |
25 000 SEK | 2020-11-23 21:12 |
20 000 SEK | 2020-11-26 10:51 |
17 500 SEK | 2020-10-29 09:51 |
11 000 SEK | 2020-11-16 19:56 |
100 SEK | Start price |