"Clau 14"
Signerad med blyerts: Tàpies
Numrerad: 22/75
Utförd år: 1973
Tryckt & publicerad av La Polígrafa, S.A, Barcelona.
Mått bildyta: 62 x 45 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Saknar glas, inga övriga anmärkningar.
Antoni Tapies 1923-2012 Color lithograph
"Clau 14"
Signed with pencil: Tàpies
Numbered: 22/75
Year made: 1973
Printed & published by La Polígrafa, S.A., Barcelona.
Dimensions image area: 62 x 45 cm
Condition: Minor wear on frame, Missing glass, no other remarks.
4 000 SEK | 2020-12-29 15:13 |
3 800 SEK | 2020-12-08 17:22 |
3 600 SEK | 2020-12-23 15:25 |
100 SEK | Start price |