"Långflottare i Vännforsen, sista fors i Vindelälven"
Signerad: Ruth Wållberg
Daterad: 1974
Mått på pannå: 55 x 46 cm
Ruth Wållberg 1920-2008 Oil on panel
"Rafters in Vännforsen, last rapid in Vindelälven"
Signed: Ruth Wållberg
Dated: 1974
Dimensions of panel: 55 x 46 cm
Condition: Minor wear on frame, no other remarks
2 600 SEK | 2020-12-29 15:18 |
2 400 SEK | 2020-12-29 15:18 |
1 600 SEK | 2020-12-29 15:09 |
1 000 SEK | 2020-12-21 21:40 |
950 SEK | 2020-12-07 17:12 |
300 SEK | 2020-12-20 19:40 |
100 SEK | Start price |