"Bonde från Tornedalen"
Signerad: Lars Matson
Daterad: 1977
Mått på pannå: 57 x 67 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Lars Matson 1933-1994 Oil on panel
"Farmer from Tornedalen"
Signed: Lars Matson
Dated: 1977
Dimensions of panel: 57 x 67 cm
Condition report: Minor wear on frame, minor age-based wear, no other remarks.
1 800 SEK | 2020-12-29 15:34 |
1 700 SEK | 2020-12-29 15:35 |
950 SEK | 2020-12-29 15:32 |
550 SEK | 2020-12-29 13:26 |
450 SEK | 2020-12-22 14:43 |
200 SEK | 2020-12-21 18:00 |
100 SEK | 2020-12-02 16:18 |
100 SEK | Start price |