Ren vid Skierfe.
Signerad: Lars Pirak
Snidad ram av konstnären
Mått på duk: 82,5 x 60 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre färgsläpp, inga övriga anmärkningar.
Lars Pirak 1932-2008 Oil on Canvas
Reindeer at Skierfe.
Signed: Lars Pirak
Carved frame by the artist
Dimensions of canvas: 82.5 x 60 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor paint drop, no other remarks.
32 000 SEK | 2020-12-29 15:06 |
31 000 SEK | 2020-12-21 19:09 |
30 000 SEK | 2020-12-21 14:58 |
20 000 SEK | 2020-12-20 17:08 |
12 500 SEK | 2020-12-20 21:09 |
11 500 SEK | 2020-12-07 14:42 |
250 SEK | 2020-12-19 19:24 |
100 SEK | Start price |