"Livet i fäbodarna"
Signerad: J.A Björck
Proveniens: Delar av auktionens Björck-konst härrör från Sundsvalls Museums Björck-utställning 25/5-31/8 2002
Mått på pannå: 61 x 45,5 cm
Oramad
Konditionsrapport: Flertalet färgsläpp, skrapmärken, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Johan Axel Björck 1889-1970 Oil on panel
"Life in the summer cottages"
Signed: J.A Björck
Provenance: Parts of the auctions Björck art originates from Sundsvalls Museum's Björck exhibition 25 / 5-31 / 8 2002
Dimensions of panel: 61 x 45,5 cm
Unframed
Condition: Several color drops, scratch marks, age-based wear, no other remarks
300 SEK | 2021-03-19 17:13 |
250 SEK | 2021-03-22 20:24 |
100 SEK | Startpris |